Διαχειριστής

Επικράτησε 2-1 ο Άρης Βοχαικού της Θύελλας Κ. Διμηνιού (video)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Σε ένα παιχνίδι συγκινήσεων, ανατροπών και δυνατών φάσεων και από τις δύο ομάδες, ο Άρης Βοχαικού τελικά επικράτησε της ομάδας του Κ. Διμηνιού με σκορ 2-1. Οι παίκτες έπαιξαν με πάθος και δύναμη και φάνηκε από τα πρώτα λεπτά ότι και οι δύο ήθελαν πολύ τη νίκη. Το γήπεδο και οι παίκτες «πάγωσε» αρχικά, όταν στο 4ο μόλις λεπτό, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν με σκορ 0-1. Όμως δεν το έβαλαν κάτω. Οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη με πείσμα και έντονη αγωνιστικότητα.

Στο 25ο λεπτό μετά από μια σκληρή φάση εντός της μικρής περιοχής, ο Άρης κέρδισε πέναλτι το οποίο και αξιοποίησε θετικά κάνοντας το 1-1 και φέρνοντας πια το παιχνίδι στα ίσα. Με το σκορ αυτό τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι φάνηκε να έχουν την υπεροχή, αλλά και οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές φάσεις, αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη τους είπε «όχι» αποκλείοντας κάθε περίπτωση για την επίτευξη τέρματος.
Η δικαίωση για τους γηπεδούχους ήρθε περίπου στο 60ο λεπτό του αγώνα με ένα σουτ βολίδα του Π. Αντωνόπουλου από αρκετά μακριά με την μπάλα να καρφώνεται στη γωνία του τέρματος, κάνοντας το 2-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος. Πολλές ήταν οι κίτρινες κάρτες που έδειξε ο διαιτητής του αγώνα Π. Κωνσταντόπουλος –και όχι άδικα-, ενώ απέβαλε με κόκκινη κάρτα και ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων για εξύβριση.

Μετά το τέλος του αγώνα παίκτες, παράγοντες και φίλαθλοι πανηγύρισαν έξαλλα τη μεγάλη αυτή νίκη που τους δίνει πλέον τη δυνατότητα να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο μέχρι το τέλος της περιόδου. Οι ευχαριστίες αφορούσαν τον πρόεδρο Θ. Κεφοκέρη και το Δ.Σ. της ομάδας, τους παίκτες και τον προπονητή, αλλά και τον υπέροχο κόσμο που έδωσε δυναμικό παρόν παρά το τσουχτερό κρύο. Όλοι δε, μαζί με τη Rapmedia ως χορηγό επικοινωνίας της ομάδας, ανανέωσαν το ραντεβού τους για την Κυριακή μετά την Καθαρά Δευτέρα, στο τοπικό ντέρμπι με την ομάδα των Ταρσινών.